ADP150ACBZ-2.85R7
MFR.Part #
ADP150ACBZ-2.85R7
JLCPCB Part #
C658747
Package
WLCSP-4(0.8x0.8)
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 160mV@(150mA) 2.85V 22uA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive WLCSP-4(0.8x0.8) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS