ADP124ARHZ-3.3-R7
MFR.Part #
ADP124ARHZ-3.3-R7
JLCPCB Part #
C69505
Package
TSSOP-8-EP-3.0mm
Description
-40℃~+125℃ 1 230mV@(500mA) 3.3V 5.5V 500mA 55uVrms 60dB@(100kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TSSOP-8-EP-3.0mm Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS