ADP121-AUJZ25R7
MFR.Part #
ADP121-AUJZ25R7
JLCPCB Part #
C143912
Package
TSOT-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120mV@(150mA) 150mA 2.5V 30uA 5.5V 65uVrms 66dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TSOT-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS