ADP121-ACBZ165R7
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
ADP121-ACBZ165R7
JLCPCB Part #
C658712
Package
WLCSP-4(0.8x0.8)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V 150mA 21uA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive WLCSP-4(0.8x0.8) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS