ADP120-AUJZ18R7
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
ADP120-AUJZ18R7
JLCPCB Part #
C3751033
Package
TSOT-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mA 22uA 5.5V 60mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TSOT-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS