AD8402ANZ10
MFR.Part #
AD8402ANZ10
JLCPCB Part #
C652770
Package
PDIP-14
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 2 2.7V~5.5V 256 500ppm/℃ 600kHz Linear SPI ±1% PDIP-14 Digital Potentiometers ROHS