AD5252BRUZ10-RL7
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
AD5252BRUZ10-RL7
JLCPCB Part #
C209356
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+105℃ 10kΩ 2 2.7V~5.5V 256 400kHz 5uA 650ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS