AD5248BRMZ100
MFR.Part #
AD5248BRMZ100
JLCPCB Part #
C144252
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 100kΩ 2 2.7V~5.5V 256 35ppm/℃ 40kHz 6uA I2C Linear ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS