AD5242BRUZ100-RL7
MFR.Part #
AD5242BRUZ100-RL7
JLCPCB Part #
C649392
Package
TSSOP-16
Description
-30%~+50% -40℃~+105℃ 100kΩ 2 2.7V~5.5V 256 2LSB 30ppm/℃ 50uA 69kHz I2C TSSOP-16 Digital Potentiometers ROHS