AD5241BRUZ10-R7
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
AD5241BRUZ10-R7
JLCPCB Part #
C649386
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+105℃ 0.5LSB 1 100nA 10kΩ 2.7V~5.5V 256 30ppm/℃ 650kHz I2C Linear ±30% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS