AD5142ABRUZ100
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
AD5142ABRUZ100
JLCPCB Part #
C209385
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+125℃ 100kΩ 2 2.3V~5.5V 256 35ppm/℃ 3MHz EEPROM I2C Linear ±8% TSSOP-16 Digital Potentiometers ROHS