AD5116BCPZ80-RL7
MFR.Part #
AD5116BCPZ80-RL7
JLCPCB Part #
C649237
Description
-40℃~+125℃ 1 2.3V~5.5V 200kHz 35ppm/℃ 64 80kΩ EEPROM Logarithmic ±8% LFCSP-8-EP(2x2) Digital Potentiometers ROHS