SMAJ440A-Q1
Extended
Manufacturer
AnBon
MFR.Part #
SMAJ440A-Q1
JLCPCB Part #
C2918415
Package
SMA(DO-214AC)
Description
400W@10/1000us 440V 492V 5uA 600mA 713V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS