AOW190A60C
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOW190A60C
JLCPCB Part #
C3291053
Package
TO-262
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.935nF 190mΩ@10V 208W 20A 34nC@10V 4.6V 600V TO-262 MOSFETs ROHS