AOT16N50
MFR.Part #
AOT16N50
JLCPCB Part #
C5553784
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 16A 2.297nF 370mΩ@10V 4.5V 500V 51nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS