AOK40N30L
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOK40N30L
JLCPCB Part #
C3290648
Package
TO-247
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 3.27nF@25V 300V 357W 4.1V 40A 72nC@10V 85mΩ@10V TO-247 MOSFETs ROHS