AOD5B65M1
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOD5B65M1
JLCPCB Part #
C176752
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.98V@5A,15V 106ns 10A 13pF 14nC 15A 195ns 28W 36pF 5.1V@1mA 650V 70uJ 8.5ns 80uJ TO-252 IGBT Transistors / Modules ROHS