AOB160A60L
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOB160A60L
JLCPCB Part #
C3281570
Package
TO-263(D2Pak)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 160mΩ@10V 2.34nF 24A 250W 3.6V 46nC@10V 600V TO-263(D2Pak) MOSFETs ROHS