AOB15S65L
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOB15S65L
JLCPCB Part #
C7214559
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 15A 17.2nC@10V 290mΩ@10V 4V 650V 841pF TO-263(D2PAK) MOSFETs ROHS