SMAJ15CAT
Extended
Manufacturer
Agertech
MFR.Part #
SMAJ15CAT
JLCPCB Part #
C5141755
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 15V 16.4A@10/1000us 18.5V 1uA 24.4V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS