AT1117SR-3.3V
Extended
Manufacturer
Agertech
MFR.Part #
AT1117SR-3.3V
JLCPCB Part #
C5221633
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.3V@(1A) 15V 1A 3.3V 8mA Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS