AISC-1008-5R6G-T
Extended
Manufacturer
Abracon LLC
MFR.Part #
AISC-1008-5R6G-T
JLCPCB Part #
C187016
Package
SMD,2.9x2.8mm
Description
20@25MHz 240mA 40MHz 5.6uH 5.7Ω Wire-wound chip inductor ±2% SMD,2.9x2.8mm Inductors (SMD) ROHS