AISC-1008F-8R2J-T
MFR.Part #
AISC-1008F-8R2J-T
JLCPCB Part #
C187081
Package
SMD,2.9x2.8mm
Description
20@7.9MHz 3.3Ω 330mA 40MHz 8.2uH Wire-wound chip inductor ±5% SMD,2.9x2.8mm Inductors (SMD) ROHS