AGMH12N10C
MFR.Part #
AGMH12N10C
JLCPCB Part #
C7509631
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2nF@50V 100V 2.5V 21.8nC@10V 55A 9.6mΩ@10V 96W TO-220 MOSFETs ROHS