AGM60P90A
MFR.Part #
AGM60P90A
JLCPCB Part #
C5373095
Package
PDFN-8(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 1.8V 107W 140nC@10V 210pF 290pF 60V 8.7nF 9.6mΩ@10V、13mΩ@4.5V 90A PDFN-8(5x6) MOSFETs ROHS