AGM60P30A
MFR.Part #
AGM60P30A
JLCPCB Part #
C5373091
Package
PDFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.2V 11pF 30A 35W 60V 63mΩ@4.5V 740pF 9.8nC@10V PDFN-8(5x6) MOSFETs ROHS