AGM60P20EY
MFR.Part #
AGM60P20EY
JLCPCB Part #
C49233860
Package
SOT-89-3
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 10.5nC@10V 2.2V 3.9pF 525pF 54mΩ@10V 60V 8.5W 80pF 8A SOT-89-3 MOSFETs ROHS