AGM60P20D
Extended
Manufacturer
AGM-Semi
MFR.Part #
AGM60P20D
JLCPCB Part #
C5464787
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.7V 18A 3.9pF 32W 525pF 57mΩ@10V 60V 8.5nC@10V 80pF TO-252 MOSFETs ROHS