AGM028N08A
Extended
Manufacturer
AGM-Semi
MFR.Part #
AGM028N08A
JLCPCB Part #
C5381835
Package
PDFN5x6-8L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.24nF 167W 170A 2.8mΩ@10V 3.1nF 3V 60nC@10V 63pF 85V N-Channel PDFN5x6-8L MOSFETs ROHS