S-L2980A45MC-TF-U
MFR.Part #
S-L2980A45MC-TF-U
JLCPCB Part #
C6288786
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 140mV@(50mA) 140uA 150mA 4.5V 65dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS