S-816A51AMC-BBAT2U
MFR.Part #
S-816A51AMC-BBAT2U
JLCPCB Part #
C17292803
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(100mA) 16V 1A 40uA 5.1V Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS