S-816A54AMC-BBDT2U
MFR.Part #
S-816A54AMC-BBDT2U
JLCPCB Part #
C17583999
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(100mA) 16V 1A 30uA 5.4V Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS