S-1335B27-N4T1U3
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1335B27-N4T1U3
JLCPCB Part #
C3752161
Package
SC-82AB
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 117mV@(100mA) 150mA 2.7V 36uA 5.5V 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Soft Start、Enable Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS