S-1206B25-M3T1U
MFR.Part #
S-1206B25-M3T1U
JLCPCB Part #
C155182
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1uA 2.5V 230mV@(100mA) 250mA 6.5V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS