S-1206B16-I6T2U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-1206B16-I6T2U
JLCPCB Part #
C5903353
Package
SNT-6A(H)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 1.6V 250mA 6.5V Fixed Over Current Protection Positive SNT-6A(H) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS