MAX1265BEEI+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX1265BEEI+
JLCPCB Part #
C7455880
Package
QSOP-28
Description
-40℃~+85℃ 12 1LSB 2.7V~3.6V 265kHz 6 Parallel port QSOP-28 Analog to Digital Converters (ADC) ROHS