ACS37002LMCATR-090B5
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS37002LMCATR-090B5
JLCPCB Part #
C7455086
Package
SOIC-16-300mil
Description
-40℃~+150℃ 0.27mΩ 2.5us 22.2mV/A 4.5V~5.5V 400kHz 5000Vrms 90A Support SOIC-16-300mil Current Sensors ROHS