RVT1C102M1010VG
Extended
Manufacturer
CX(Dongguan Chengxing Elec)
MFR.Part #
RVT1C102M1010VG
JLCPCB Part #
C82017
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-45℃~+105℃ 10.2mm 1000uF 10mm 16V 2000hrs@105℃ ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS