IPD60R600P7SE8228AUMA1
MFR.Part #
IPD60R600P7SE8228AUMA1
JLCPCB Part #
C7289482
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 30W 363pF@400V 4V@80uA 600V 600mΩ@1.7A,10V 6A 9nC@10V TO-252-3 MOSFETs ROHS