EMVE160ARA222MMH0S
MFR.Part #
EMVE160ARA222MMH0S
JLCPCB Part #
C7184284
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16.5mm 16V 18mm 1A@120Hz 2000hrs@105℃ 2200uF ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS