3.0SMCJ36A-AU_R1_000A1
Extended
Manufacturer
PANJIT International
MFR.Part #
3.0SMCJ36A-AU_R1_000A1
JLCPCB Part #
C7175272
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 36V 3kW@10/1000us 3uA 40V 51.6A@10/1000us 58.1V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS