IPB016N06L3GATMA1
MFR.Part #
IPB016N06L3GATMA1
JLCPCB Part #
C6969180
Package
TO-263-7
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 1.6mΩ@100A,10V 166nC@4.5V 180A 2.2V@196uA 250W 28nF@30V 60V TO-263-7 MOSFETs ROHS