BZT52C3V6S-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52C3V6S-TP
JLCPCB Part #
C725493
Package
SOD-323
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 200mW 3.4V~3.8V 3.6V 5uA@1V 600Ω 90Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS