MP2309DS-LF-P
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MP2309DS-LF-P
JLCPCB Part #
C6674599
Package
SOIC-8
Description
1 1A 340kHz 4.75V~20V 4.75V~23V Adjustable Buck Buck Built-in Yes SOIC-8 DC-DC Converters ROHS