EMHB500ARA821MLN0S
MFR.Part #
EMHB500ARA821MLN0S
JLCPCB Part #
C6548888
Package
SMD,D16xL22mm
Description
-40℃~+125℃ 1.224A@120Hz 16mm 22mm 3000hrs@125℃ 50V 50mΩ@100kHz 820uF ±20% SMD,D16xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS