AFK228M25P44T-F
MFR.Part #
AFK228M25P44T-F
JLCPCB Part #
C6499783
Package
SMD,D16xL17mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35A@120Hz 16mm 17mm 2200uF 25V 35mΩ@100kHz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS