LM4040QAIM3X2.5/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM4040QAIM3X2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C701896
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 100ppm/℃ 15mA 2.5V 35uVrms 60uA Fixed Parallel ±0.1% SOT-23 Voltage Reference ROHS