IPF016N10NF2SATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPF016N10NF2SATMA1
JLCPCB Part #
C6279924
Package
TO-263-7
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.6mΩ@10V 100V 11nF@50V 241nC@10V 274A 3.8V 3.8W 76pF@50V N-Channel TO-263-7 MOSFETs ROHS