R1501S034B-E2-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1501S034B-E2-FE
JLCPCB Part #
C6262887
Package
HSOP-6J
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1A 24V 3.4V 60dB@(1kHz) 675mV@(1A) 70uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HSOP-6J Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS