R1514S060B-E2-FE
MFR.Part #
R1514S060B-E2-FE
JLCPCB Part #
C3743394
Package
HSOP-6J
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 150mA 350mV@(20mA) 36V 6V 9uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive HSOP-6J Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS